Teledermatologia

W odpowiedzi na liczne prośby pacjentów umożliwiamy stałym pacjentom (takim, którzy byli osobiście na wizycie w MEDIX art-derm i potwierdziliśmy ich dane na podstawie dokumentów) przeprowadzenie wizyty w ramach telemedycyny- konsultacja dermatologiczna on-line!

Teledermatologia umożliwia:

 • leczenie przewlekłych chorób
 • ocenę skuteczności leczenia
 • przedłużenie leczenia (wystawienie e-recepty)
 • zmianę leków w przypadku braku poprawy
 • leczenie nowych pacjentów, w przypadku gdy na podstawie wywiadu i dostarczonych zdjęć możliwe jest postawienie rozpoznania

Jak działa teledermatologia?

pacjent wysyła na adres driwonapniewska@gmail.com za pośrednictwem poczty elektronicznej następujące informacje:

 • Dane osobowe (imię, nazwisko, PESEL, telefon kontaktowy i adres)-dane osobowe będą potrzebne do odszukania historii choroby pacjenta i do bezpośredniego kontaktu lekarza z pacjentem. Dane osobowe pacjentów i historia choroby nie są oczywiście udostępniane nikomu. Na podstawie powyższych danych osobowych możliwe jest również wystawienie e-recepty
 • Informacje o problemie dermatologicznym, który ma być konsultowany (np. jestem leczony preparatem Acnenormin w dawce 20 mg/d. Skóra jest bardzo czerwona, napięta. Czy mam kontynuować leczenie?)
  Nowi pacjenci proszeni są o udzielenie dodatkowych informacji:
  -od kiedy pojawił się problem
  -jakie są objawy (ból, świąd, pieczenie)
  -dotychczasowe leczenie
  -inne choroby współistniejące, przyjmowane na stałe leki
 • Zdjęcia (min. 2) wykonane w świetle dziennym (najlepiej na zewnątrz pomieszczenia lub przy oknie) miejsca, którego dotyczy problem np. 

– w przypadku trądziku wskazane wykonanie zdjęć twarzy (z zamkniętymi oczami) z przodu i dwóch profili, dodatkowo jeśli zmiany występowały na plecach również tej okolicy.

– w przypadku grzybicy 1 paznokcia zdjęcia należy wykonać obydwu rąk i stóp oraz zmienionych chorobowo paznokci

 • w przypadku łysienia zdjęcie głowy z góry, boków i w miarę możliwości z tyłu (może być przy użyciu lustra)

– rozsianych zmian: zdjęcie całej postaci przód/tył oraz zbliżenie na wybrane zmiany (ok. 5 dodatkowych zmian w większym przybliżeniu).

Jeśli zdjęcia wykonywane są przy użyciu telefonu komórkowego należy użyć głównego aparatu a nie przedniego (do opcji selfie). Ten drugi ma za słabą rozdzielczość. Proszę nie zmniejszać jakości zdjęcia. Jeśli w jednym mailu nie da się wysłać wszystkich zdjęć proszę wysłać w osobnych wiadomościach podając tytuł: „teledermatologia J.K. cd.1, cd.2 itd.”, gdzie K.J. to inicjały Jana Kowalskiego

 • Wyniki badań dodatkowych jeśli były zlecone (np. badania krwi: morfologia, AST, ALT…).
 • Zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celu przeprowadzenia wizyty. Proszę załączyć poniższy tekst:
  Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych w celach  rozliczeniowo-księgowych oraz przeprowadzenia usługi telemedycznej (konsultacji online, za pośrednictwem maila, telefonu bądź komunikatora internetowego). Potwierdzam, że przekazane przeze mnie drogą mailową dane osobowe są prawdziwe.
 • Dane do faktury. Faktura zostanie wysłana mailem po zaksięgowaniu płatności.
 • W tytule wiadomości proszę wpisać „teledermatologia” inicjały pacjenta.
 • Proszę dołączyć potwierdzenie wykonania opłaty 149 zł na MEDIX art-derm dr Iwona Pniewska
  nr konta:  23 1160 2202 0000 0000 1358 7762
  Bank Millennium 
  tytułem teledermatologia
  Dla zagranicznych przelewów
  IBAN PL 23 1160 2202 0000 0000 1358 7762
  SWITF BIGBPLPW

Jesteś Pacjentem doktor Agnieszki Gradzińskiej? Kliknij TU.

Konsultację otrzymacie Państwo w ciągu 24 godzin od otrzymania wpłaty. Lekarz może poprosić o dodatkowe informacje, inne zdjęcia. Może również kontaktować się z Państwem telefonicznie.
W przypadku wątpliwości odnośnie otrzymanych zaleceń, dodatkowe pytania są analizowane w cenie. Lekarz może wystawić e-receptę lub zlecić inne wyroby medyczne, które nie wymagają okazania recepty. 

W przypadku, gdy na podstawie przesłanych informacji nie można jednoznacznie postawić diagnozy/włączyć leczenia, wówczas wizyta może odbyć się za pośrednictwem Skype (należy umówić się na określony termin konsultacji).  Pacjent będzie mógł bezpośrednio porozmawiać z lekarzem, wyjaśnić wątpliwości i pokazać zmiany (jeśli ma kamerę). Proszę jednak wziąć pod uwagę, że jakość obrazu jest niska, dlatego prosimy o wcześniejsze przesłanie zdjęć. 

Zachęcamy do założenia profilu na stronie pacjent.gov.pl i wyrażenie zgody na otrzymywanie e-recepty na adres mailowy lub SMS.