teledermatologia

 

W odpowiedzi na liczne prośby pacjentów umożliwiamy stałym pacjentom (takim, którzy byli osobiście na wizycie w MEDIX art-derm i potwierdziliśmy ich dane na podstawie dokumentów) przeprowadzenie wizyty w ramach telemedycyny- konsultacja dermatologiczna on-line!

Teledermatologia umożliwia:

 • leczenie przewlekłych chorób
 • ocenę skuteczności leczenia
 • przedłużenie leczenia (wystawienie e-recepty)
 • zmianę leków w przypadku braku poprawy

Jak działa teledermatologia?

pacjent wysyła na adres drgradzinska@gmail.com za pośrednictwem poczty elektronicznej następujące informacje:

 • Dane osobowe (imię, nazwisko, PESEL, telefon kontaktowy)-dane osobowe będą potrzebne do odszukania historii choroby pacjenta i do bezpośredniego kontaktu lekarza z pacjentem. Dane osobowe pacjentów i historia choroby nie są oczywiście udostępniane nikomu.
 • Informacje o problemie dermatologicznym, który ma być konsultowany (np. jestem leczony preparatem Acnenormin w dawce 20 mg/d. Skóra jest bardzo czerwona, napięta. Czy mam kontynuować leczenie?)
 • Zdjęcia (min. 2) wykonane w świetle dziennym (najlepiej na zewnątrz pomieszczenia lub przy oknie) miejsca, którego dotyczy problem np. 

– w przypadku trądziku wskazane wykonanie zdjęć twarzy (z zamkniętymi oczami) z przodu i dwóch profili, dodatkowo jeśli zmiany występowały na plecach również tej okolicy.

– w przypadku grzybicy 1 paznokcia zdjęcia należy wykonać obydwu rąk i stóp oraz zmienionych chorobowo paznokci

– rozsianych zmian: zdjęcie całej postaci przód/tył oraz zbliżenie na wybrane zmiany (ok. 5 dodatkowych zmian w większym przybliżeniu).

Jeśli zdjęcia wykonywane są przy użyciu telefonu komórkowego należy użyć głównego aparatu a nie przedniego (do opcji selfie). Ten drugi ma za słabą rozdzielczość. Proszę nie zmniejszać jakości zdjęcia. Jeśli w jednym mailu nie da się wysłać wszystkich zdjęć proszę wysłać w osobnych wiadomościach podając tytuł: „teledermatologia J.K. cd.1, cd.2 itd.”, gdzie K.J. to inicjały Jana Kowalskiego

 • Wyniki badań dodatkowych jeśli były zlecone (np. badania krwi: morfologia, AST, ALT…).
 • Dane do faktury. Faktura zostanie wysłana mailem po zaksięgowaniu płatności.
 • W tytule wiadomości proszę wpisać „teledermatologia” inicjały pacjenta.
 • Proszę dołączyć potwierdzenie wykonania opłaty 100 zł na MEDIX art-derm dr Agnieszka Gradzińska
  nr konta:  66 1910 1048 2265 2863 7673 0001
  Bank Millennium 
  tytułem teledermatologia 

Jesteś Pacjentem doktor Iwony Pniewskiej? Kliknij TU.

Konsultację otrzymacie Państwo w ciągu 24 godzin od otrzymania wpłaty. Lekarz może poprosić o dodatkowe informacje, inne zdjęcia. W przypadku wątpliwości odnośnie otrzymanych zaleceń, dodatkowe pytania są analizowane w cenie. Lekarz może wystawić e-receptę lub zlecić inne wyroby medyczne, które nie wymagają okazania recepty. 

Zagranicznym pacjentom recepta w formie papierowej może zostać wysłana listownie, jest to dodatkowy koszt 10 zł. Średni czas dostarczenia recepty do Wielkiej Brytanii to 4 dni.

Wizyta może również odbyć się za pośrednictwem Skype. Wówczas po otrzymaniu wszystkich powyższych informacji należy umówić się na określony termin konsultacji. Pacjent będzie mógł bezpośrednio porozmawiać z lekarzem, wyjaśnić wątpliwości i pokazać zmiany (jeśli ma kamerę). Proszę jednak wziąć pod uwagę, że jakość obrazu jest niska, dlatego prosimy o wcześniejsze przesłanie zdjęć. Koszt konsultacji Skype to dodatkowe 20 zł. 

Zachęcamy do założenia profilu na stronie pacjent.gov.pl i wyrażenie zgody na otrzymywanie e-recepty na adres mailowy lub SMS.