teledermatologia

 

W odpowiedzi na liczne prośby pacjentów umożliwiamy stałym pacjentom (takim, którzy byli osobiście na wizycie w MEDIX art-derm i potwierdziliśmy ich dane na podstawie dokumentów) przeprowadzenie wizyty w ramach telemedycyny- konsultacja dermatologiczna on-line!

Teledermatologia umożliwia:

 • leczenie przewlekłych chorób
 • ocenę skuteczności leczenia
 • przedłużenie leczenia (wystawienie e-recepty)
 • zmianę leków w przypadku braku poprawy

Jak działa teledermatologia?

pacjent wysyła na adres drgradzinska@gmail.com za pośrednictwem poczty elektronicznej następujące informacje:

 • Dane osobowe (imię, nazwisko, PESEL, telefon kontaktowy)-dane osobowe będą potrzebne do odszukania historii choroby pacjenta i do bezpośredniego kontaktu lekarza z pacjentem. Dane osobowe pacjentów i historia choroby nie są oczywiście udostępniane nikomu.
 • Informacje o problemie dermatologicznym, który ma być konsultowany (np. jestem leczony preparatem Acnenormin w dawce 20 mg/d. Skóra jest bardzo czerwona, napięta. Czy mam kontynuować leczenie?)
 • Zdjęcia (min. 2) wykonane w świetle dziennym (najlepiej na zewnątrz pomieszczenia lub przy oknie) miejsca, którego dotyczy problem np. 

– w przypadku trądziku wskazane wykonanie zdjęć twarzy (z zamkniętymi oczami) z przodu i dwóch profili, dodatkowo jeśli zmiany występowały na plecach również tej okolicy.

– w przypadku grzybicy 1 paznokcia zdjęcia należy wykonać obydwu rąk i stóp oraz zmienionych chorobowo paznokci

-w przypadku łysienia zdjęcia skóry głowy z góry, 2 profilowe oraz w miarę możliwości tył głowy (np przy użyciu lustra)

– rozsianych zmian: zdjęcie całej postaci przód/tył oraz zbliżenie na wybrane zmiany (ok. 5 dodatkowych zmian w większym przybliżeniu).

Jeśli zdjęcia wykonywane są przy użyciu telefonu komórkowego należy użyć głównego aparatu a nie przedniego (do opcji selfie). Ten drugi ma za słabą rozdzielczość. Proszę nie zmniejszać jakości zdjęcia. Jeśli w jednym mailu nie da się wysłać wszystkich zdjęć proszę wysłać w osobnych wiadomościach podając tytuł: „teledermatologia J.K. cd.1, cd.2 itd.”, gdzie K.J. to inicjały Jana Kowalskiego

 • Wyniki badań dodatkowych jeśli były zlecone (np. badania krwi: morfologia, AST, ALT…).
 • Zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celu przeprowadzenia wizyty. Proszę załączyć poniższy tekst:
  Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych w celach  rozliczeniowo-księgowych oraz przeprowadzenia usługi telemedycznej (konsultacji online, za pośrednictwem maila, telefonu bądź komunikatora internetowego). Potwierdzam, że przekazane przeze mnie drogą mailową dane osobowe są prawdziwe.
 • Dane do faktury. Faktura zostanie wysłana mailem po zaksięgowaniu płatności.
 • W tytule wiadomości proszę wpisać „teledermatologia” inicjały pacjenta.
 • Proszę dołączyć potwierdzenie wykonania opłaty 100 zł na MEDIX art-derm dr Agnieszka Gradzińska
  nr konta:  66 1910 1048 2265 2863 7673 0001
  Santander bank
  tytułem teledermatologia 

Jesteś Pacjentem doktor Iwony Pniewskiej? Kliknij TU.

Konsultację otrzymacie Państwo w ciągu 24 godzin od otrzymania wpłaty. Lekarz może poprosić o dodatkowe informacje, inne zdjęcia. lub skontaktować się Państwem telefonicznie. W przypadku wątpliwości odnośnie otrzymanych zaleceń, dodatkowe pytania są analizowane w cenie. Lekarz może wystawić e-receptę lub zlecić inne wyroby medyczne, które nie wymagają okazania recepty. 

Wizyta może również odbyć się za pośrednictwem Skype. Wówczas po otrzymaniu wszystkich powyższych informacji należy umówić się na określony termin konsultacji. Pacjent będzie mógł bezpośrednio porozmawiać z lekarzem, wyjaśnić wątpliwości i pokazać zmiany (jeśli ma kamerę). Proszę jednak wziąć pod uwagę, że jakość obrazu jest niska, dlatego prosimy o wcześniejsze przesłanie zdjęć. 

Zachęcamy do założenia profilu na stronie pacjent.gov.pl i wyrażenie zgody na otrzymywanie e-recepty na adres mailowy lub SMS.